Deutsch   polski   English  

Biblioteka

Przeglądanie indeksów

Informacje

Polecane

Statystyki

Liczba publikacji: 195410

Obecnie czytających: 239

Kanały RSS

OAI

Wiadomości

11.01.2018

Dzieje przedwojennej BydgoszczyDzięki kolejnej edycji programu „Kultura Cyfrowa”, środkom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego możliwe było zdigitalizowanie i opublikowanie w KPBC kolejnych numerów gazet ze zbiorów Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy.

W ramach zadania pod nazwą „Zdigitalizowane dzieje międzywojennej Bydgoszczy” skompletowany został cyfrowy zasób „Dziennika Bydgoskiego”, wcześniej zeskanowane roczniki powiększyły się o lata 1925-1939 oraz o dodatki do gazety. Cyfryzacji poddane zostało również inne pismo codzienne z lat międzywojennych - „Dzień Bydgoski” (lata 1931-1935). Do dyspozycji czytelników trafiło blisko 80 tysięcy stron tekstu dokumentującego życie codzienne lat 20. i 30.

»

14.04.2017

Przeglądarki przestały wspierać format DjVu używany najczęściej w bibliotekach cyfrowych. Biblioteki cyfrowe nie przekonwertują z dnia na dzień milionów swoich pozycji do innych formatów. Robią to stopniowo. Nie oznacza to, że zasobów nie można czytać, należy jedynie zmienić sposób ich odczytu. Przedstawiamy kilka rad jak czytać zasoby naszej Biblioteki Cyfrowej w systemie Windows.

Jak czytać zasoby KPBC

»

Więcej...

Wystawy

Najczęściej przeglądane

Więcej...

Ostatnio dodane

Ładowanie...